بعد از مدت های طولانی دوباره برگشتم، امیدوارم این بار دیگه جای زیاد دوری نرم!

یه مطلب خوب از سایت نارنجی دیدم که امیدوارم شما هم خوشتون بیاد.


همه می دانیم که «سبز بودن» برای حفظ محیط زیست و نگهداری از منابع طبیعی، امری است بسیار مهم. اما در کنار فواید زیست محیطی، تجارت پر سودی هم برای فعالان این حوزه به شمار می رود.

شرکت های فعال در حوزه فناوری های سبز معتقدند سازمان های طرفدار «سبز بودن» کارمندانی را جذب می کنند که خوب بودنِ محیط کار، برای شان اهمیت دارد. به علاوه اینکه کارمندان چنین سازمان هایی با استفاده کمتر از کاغذ و خاموش کردن چراغ ها، به صرفه جویی مالی سازمان کمک می کنند و این سرمایه ذخیره شده، می تواند به نفع خودِ آنان هزینه شود.
شاید در نگاه اول کار مشکلی به نظر برسد. ولی راه های بسیار ساده و نکات ظریفی وجود دارد که با رعایت آنها می توان تا حد زیادی به این هدف والا رسید. در ادامه مطلب می توانید ۱۰ نکته درمورد چگونه انجان دادن این کار در یک اداره را یاد بگیرید.

ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط حسن در دوشنبه یازدهم شهریور 1392 و ساعت 14:52 |
اجاقهاي مايكروويو نسبت به اجاقهاي الكتريكي معمولي، تا دو سوم، برق كمتري مصرف مي كنند، و به طور فوق العاده اي براي گرم كردن مجدد غذا مؤثر هستند. مايكروويوها غذا را مستقيماً با تحريك مولكولهاي آب و چربي موجود در آن گرم مي كنند كه به معناي عدم هدر رفتن انرژي براي گرم كردن هوا يا فلز است و در نتيجه كار اضافي به دستگاه تهويه مطبوع تحميل نمي كنند. علاوه بر آن، مدلهاي جديد داراي كنترل ‹‹پرحرارت›› هستند تا هنگامي كه غذا پخته است، براي جلوگيري از پختن بيش از حد، اجاق را خاموش كند.

.....


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط حسن در یکشنبه دوم اسفند 1388 و ساعت 17:2 |

همانطور که می دانید در حال حاضر برای تولید برق، بیشتر از سوخت ها فسیلی استفاده می شود، سوخت های فسیلی هم بیشترین اثر را در تولید گاز های گلخانه ای دارند که این خود علاوه بر مسائل اقتصادی باعث بروز مشکلات فراوانی برای زمین و لایه اوزون می شود. پس ما باید راهی برای درست مصرف کردن آن بیابیم.

نکاتی در باره ی درست مصرف کردن برق :

 • استفاده از لامپ های کم مصرف
 • خاموش کردن لامپ های اضافی : شما می تونید لامپ انباری ، حیاط خلوت ، اتاق ها و آشپزخانه رو وقتی اونجا کاری ندارید، خاموش کنید. ( عادت کردن به انجام این مساله اولش سخته ولی ممکنه )
 • جدا کردن شارژر موبایل از برق بعد از شارژ شدن موبایل
 • خاموش کردن دستگاه هایی مثل تلویزیون، کامپیوتر و ... وقتی به اونها نیاز نداریم و روی حالت آماده بکار ( stand by ) قرار دارند.
 • جدا کردن سیار برق از پریز وقتی که وسیله ای به اون وصل نیست .
 • در ساعات روز از روشنایی طبیعی استفاده کنید! 
+ نوشته شده توسط حسن در پنجشنبه بیست و ششم آذر 1388 و ساعت 22:30 |

یکی از روش هایی که هم باعث صرفه جویی در وقت ، انرژی و هزینه می شود و از تولید گازهای گلخانه ای می کاهد و ترافیک را کاهش می دهد ، روش پرداخت های الکترونیکی و غیر حضوری است.

این روش خوشبختانه در کشور ما راه اندازی شده و هر روز هم بر کیفیت و امکانات آن افزوده می شود.

در این روش شما کارهایی را که قبلا برای انجام آن باید از خانه بیرون می آمدید و یا باید از محل کار خود مرخصی می گرفتید ! و بعد در یک صف طولانی بانک می ایستادید را می توانید در خانه یا محل کار خود انجام دهید !

مثلا برای پرداخت قبوض (  آب ، برق، گاز ، تلفن و .... )، انتقال وجه ، دیدن مانده حساب ، خرید شارژ تلفن همراه  و ..... می توانید از خدمات بانکی، نظیر بانکداری اینترنتی، همراه بانک ( موبایل بانک )، استفاده از دستگاه های خودپرداز، تلفن بانک و پیامک ( اس ام اس ) بانک استفاده کنید. برای این کار کافیست به یکی از شعب بانک های کشور مراجعه کنید .

لینک خدمات الکترونیکی و غیرحضوری بعضی از بانک ها :

 بانک تجارت

بانک مسکن

بانک ملی

بانک ملت

بانک صادرات

بانک کشاورزی

+ نوشته شده توسط حسن در پنجشنبه بیست و ششم آذر 1388 و ساعت 22:23 |

همانطور که می دانید سوخت های فسیلی از مهمترین عوامل در تولید گازهای گلخانه ای به حساب می آیند و  علاوه بر مسائل اقتصادی باعث بروز مشکلات فراوانی برای زمین و لایه اوزون می شوند. پس ما باید راهی برای درست مصرف کردن آن بیابیم.

 نکاتی در باره ی صرفه جویی در مصرف سوخت:

 • همیشه سعی کنید در هنگام سوختگیری، سوخت از باک ماشین شما سرازیر نشود.
 • همیشه سعی کنید موتور و باد لاستیک های ماشین شما تنظیم باشد چون این مساله نقش مهمی در صرفه جویی بنزین دارد.
 • اگر مجبور شدید بیش از دو دقیقه در مکانی توقف کنید لطفا ماشین خود را خاموش کنید.
 • استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی و غیر حضوری برای مواردی همچون پرداخت قبوض ، ثبت نام و انتخاب واحد دانشگاه ها ، انتقال وجه و .....
 • استفاده از سرویس های عمومی

با انجام کارهای فوق علاوه بر صرفه جویی در هزینه ، به کاهش تولید گاز دی اکسید کربن و آلودگی کمتر هوا کمک می کنید.

اگر نظر یا نکات دیگری به ذهن شما می رسد حتما آنرا در بخش نظرات مطرح کنید تا همه از آن استفاده کنیم.

+ نوشته شده توسط حسن در چهارشنبه بیست و پنجم آذر 1388 و ساعت 19:41 |